Drop Down MenusCSS Drop Down MenuPure CSS Dropdown Menu

Editors Picks

Πέμπτη 12 Μαΐου 2016

ΠΑΟΚ 2-1 ΑΕΚ (1η αγωνιστική πλέι-οφ)

Σε ένα παιχνίδι που σίγουρα δε διεκδικεί δάφνες ποιότητας ο ΠΑΟΚ κατάφερε να επικρατήσει με 2-1 υπέρ της ΑΕΚ στην άδεια Τούμπα και να αρχίσει με το δεξί τις υποχρεώσεις του για το μίνι πρωτάθλημα των πλέι-οφ.
Παρά την ολική υπεροχή του ΠΑΟΚ σε όλο το πρώτο ημίχρονο,χωρίς όμως να καταφέρει να γίνει επικίνδυνος σε κάποιο σημείο,η Ένωση προηγήθηκε στο 44' με γκολ του Γιόχανσον από κόρνερ έπειτα από τραγικό λάθος του Γλύκου σε χτύπημα κόρνερ.
Ωστόσο,στο δεύτερο ημίχρονο,ο δικέφαλος του Βορρά ανέβασε την απόδοσή του,έγινε πιο ουσιαστικός και με πρωταγωνιστή το Γκάρυ Ροντρίγκεζ που ήταν ιδιαίτερα κινητικός,κατάφερε να ισοφαρίσει με δυνατό σουτ εκτός περιοχής του προαναφερθέντα στο 61'. Ο ΠΑΟΚ συνέχισε να πιέζει και με την είσοδο του Γιάννη Μυστακίδη στον αγώνα έφτασε στο τελικό 2-1 έπειτα από εκπληκτική ψηλοκρεμαστή κεφαλιά του Έλληνα άσσου στο 83',στην πρώτη επαφή του με τη μπάλα.
Μετά και την ισοπαλία του Πανιωνίου με τον Παναθηναικό με 1-1 η σχετική βαθμολογία των πλέι-οφ διαμορφώνεται ως εξής: